FINAL TEAM STANDINGS

Team Roster and Scores. 1ST FLORIDA STATE TEAM CHAMPIONSHIP: OPEN

CodeNameScoreTBrk[U]
1SCARLESCARLETT WARRIORS (2167.0) W9 W8 W2 W7 W4 5.043.5
ANTONIO ARENCIBIA (2215) 3.5
VLAD YANOVSKY (2199) 3.0
GASTON ANDRETTA (2168) 4.5
DARIO TEODORI (2086) 2.0
DERECK LAUREANO (2012) 3.0
2TWOTWO FOLD REPETITION (2167.8) W6 W3 L1 W9 W7 4.033.5
NICHOLAS ROSENTHAL (2267) 2.5
MEL HUNT GOSS (2249) 3.5
JESSE D DAVIDSON (2080) 3.0
LESTER MACHADO (2075) 3.0
3THELITTHE LITTLE PAWNS THAT COULD (2107.5) W5 L2 D4 W8 W12 3.525.5
JOHN LUDWIG (2303) 3.5
WFM VLADLENA CIUBARA (2135) 3.5
MATT D HELFST (2086) 2.0
KAI TABOR (1906) 3.5
4MIAMIRMIAMI RAIDERS (2186.5) W10 D7 D3 W5 L1 3.032.5
FM MARCEL MARTINEZ (2479) 3.0
ALEXANDER FERNANDEZ PIRIZ (2131) 2.0
DENNIS J MEDEROS (2082) 3.5
SAUL BARAT (2054) 1.5
YUNIER RAMOS (1926) 2.5
5QUEENQUEEN SACRIFICE (1895.0) L3 W11 W6 L4 W9 3.027.75
MICHAEL GIANATASIO (2100) 3.0
SUGANTH KANNAN (1921) 3.0
GARY WU (1845) 4.0
GEORGE Y ZHOU (1714) 2.5
6PAWNPAWN STORMERS (1928.5) L2 W12 L5 W10 W11 3.014.5
ERIC N COOKE (2272) 4.0
MAURIZIO L HELLER (1969) 3.5
BILL N LANGFORD (1788) 2.0
JOEL NEPTUNE (1685) 3.0
7SALUDSALUD MEDICAL CENTER CHESS TEAM (2052.8) W11 D4 W8 L1 L2 2.516.5
ANDRES SANTALLA (2162) 0.5
JORGE DIAZ (2146) 2.5
LUIS RABASSA (2005) 2.0
MANUEL VARELA (1898) 0.5
RENATO DOMINGUEZ (1698) 3.0
8KUTIKOKUTIKOFF (1995.5) W12 L1 L7 L3 W10 2.017.25
CONSTANTINE XANTHOS (2200) 3.5
ADAM KUTIKOFF (2030) 2.5
DANIEL H LIU (2000) 1.5
BRUCE KUTIKOFF (1752) 2.0
9UMCHESUM CHESS CLUB (1734.5) L1 W10 W11 L2 L5 2.017
THOMAS F ZERQUERA (1836) 1.0
MICHAEL DEMBROW (1792) 2.5
JONATHAN MINIELLO (1779) 3.0
DANNY BRZOSTOWICKI (1531) 2.5
10MARMOMARMORSTEIN (1829.3) L4 L9 W12 L6 L8 1.08
FRANK L CASTILLO (1944) 2.0
RENE JEAN GILLET (1872) 1.0
DORI LAREA (1859) 2.0
HOWARD MARMORSTEIN (1642) 1.5
11BOTTOMBOTTOM FEEDERS [SENIOR] (1746.8) L7 L5 L9 W12 L6 1.03.25
MICHAEL SHEROFF (1832) 1.5
ISAAC JACKSON (1791) 1.0
DELBERT SAA (1719) 1.0
RICHARD A KAHN (1645) 1.0
12DAVYDODAVYDOV (1525.0) L8 L6 L10 L11 L3 0.07.25
RAMON TOME (1711) 0.5
VINCENT GAGLIANO (1568) 0.5
NERYK DAVYDOV (1418) 2.5
VENKAT NARAYANASAMY (1403) 0.5

Team Roster and Scores. 1ST FLORIDA STATE TEAM CHAMPIONSHIP: U1500

CodeNameScoreTBrk[U]
1MIGHTYMIGHTY GIRLS [FEMALE] (1240.5) D4 W6 W5 W2 W3 4.548
ANNAMARIA NURYASIN (1585) 3.5
MAYA BEHURA (1152) 4.5
RAMYA REDDY (1145) 3.5
VALENTINA BERMUDEZ (1080) 4.0
2BLUEBLUE ROOK (1338.8) B-- W5 W3 L1 D4 3.528.5
STEPHEN CERNOBYL (1700) 2.0
KANNAN NAGARAJAN (1346) 4.0
DAVID LOWREY (1155) 2.0
MARVIN GAO (1154) 5.0
3FANTAFANTASTIC KIDS (1306.8) W6 W8 L2 W7 L1 3.034.75
RAGHAV VENKAT (1569) 2.0
NICOLAS DE LA COLINA (1282) 3.5
EZRA MISHKEL (1229) 4.5
VANSH VARAK (1147) 3.0
4ALPHABALPHABOYS (974.5) D1 L7 W9 W8 D2 3.027.5
MARC GONZALEZ (1323) 4.0
ANWESH KATRAGADDA (954) 1.5
RUSHIK SAKAMURI (852) 2.0
ANDRES SANCHEZ (769) 2.5
DOMINIC STEPHENS (759) 2.0
5SUNCSUNCOAST HIGH (1163.5) W7 L2 L1 B-- W9 3.014.25
ANTHONY LEYVA (1784) 4.0
TONY WU (1149) 2.0
DIVYANSHU GANDHI (1114) 2.5
ABHINAV KOMARAVELLI (607) 3.0
6MPBMPB KNIGHTS (981.8) L3 L1 B-- W9 W8 3.07.75
ELVIS CURIEL (1072) 2.5
KAMULI BAHEMUKA (1020) 2.0
BHAVESHSAI REDDY (929) 2.0
JOSEPH AMING (906) 3.0
7DIVONEDIVINE SAVIOR ACADEMY I (735.0) L5 W4 D8 L3 B-- 2.515
JESUS BERMUDEZ (998) 1.0
MATTEO RUSSONIELLO (897) 4.0
LUCAS MARTINEZ (783) 2.0
SANTIAGO MARTINEZ (262) 3.0
8ALPHAGALPHAGIRLS [FEMALE] (1044.0) W9 L3 D7 L4 L6 1.519.5
LUCELLY RENDON (1799) 4.0
IMAAN NANJI (942) 1.5
ELLA MARSHALL (871) 3.0
NANDINI KATRAGADDA (564) 0.0
VARSHINI VENKAT (322) 0.0
9DIVTWODIVINE SAVIOR ACADEMY II (489.5) L8 B-- L4 L6 L5 1.06.75
SEBASTIAN HERRERA (652) 1.0
DANIEL MARTINEZ (567) 2.0
JUAN DIEGO COZZO (372) 2.0
CHRISTIAN COZZO (367) 1.0
MAURICIO COZZO (245) 1.0
10DIVONEDIVINE SAVIOR ACADEMY I (735.0) L5 W4 D8 L3 B-- 2.515
JESUS BERMUDEZ (998) 1.0
MATTEO RUSSONIELLO (897) 4.0
LUCAS MARTINEZ (783) 2.0
SANTIAGO MARTINEZ (262) 3.0